20 lat historii

Od 1999 roku w MetaPack Group tworzymy i rozwijamy systemy informatyczne dla rynku eCommerce. Być może to tylko zbieg okoliczności, że w tym samym roku w “Matrixie” rodzeństwa Wachowskich Morfeusz zadał wybrańcowi Neo kluczowe pytanie o to, jaką pigułkę wybiera: czerwoną czy niebieską.

Klient klika „BUY”, a w tle dzieje się Matr..., tzn. MetaPack.

Analogia ta nie jest przypadkowa. Tak jak filmowy Matrix działamy w tle, ale efekty tego dalekie są od złowieszczej kinowej wizji. Tworzymy sieć połączeń, której miliony klientów na całym świecie nie widzą, ale każdego dnia doświadczają gwarantowanych przez nią korzyści, takich jak błyskawiczne dostawy, możliwość śledzenia przesyłek, odbioru w dowolnym punkcie czy bezproblemowych zwrotów.

Nasza platforma wypełnia miejsce w wirtualnej przestrzeni będące punktem łączącym potentatów rynku eCommerce z systemami setek kurierów na całym świecie. Dzięki temu, zamiast wielokrotnych skomplikowanych integracji na zasadzie “każdy z każdym”, wykonują oni jedną, z nami.

Zapraszamy na krótką lekcję matematyki...

W samym 2018 roku rynek eCommerce wygenerował (na podstawie danych statista.com) niemal 3 biliony $ obrotu, a my wspieramy jego największych graczy. Ponieważ rok ma 365 dni, 8760 godzin, 525.600 minut, 31.536.000 sekund, w każdej z nich do klientów na całym świecie trafiają zakupy warte niemal 90 000$.0

W MetaPacku zaś pośredniczymy w wysyłce około 600 milionów przesyłek każdego roku. Daje to ponad 1000 transakcji na minutę, dlatego najważniejsze są niezawodność i ciągłość usług. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom rozwijamy systemy w chmurze, w środowiskach takich jak Amazon AWS.

Dla nas chmura to nie tylko alternatywny sposób udostępnienia infrastruktury. To możliwość wdrażania nowoczesnego „software engineering”, w którym programiści, specjaliści od automatyzacji, inżynierowie baz danych, inżynierowie DevOps korzystają z różnorodnych usług i technologii chmurowych. Mogą wówczas tworzyć wysokodostępne i wysokoskalowalne rozwiązania dla rynku eCommerce, który wkrótce zdominuje światowy handel.

Dzięki koncentracji na rozwiązaniach chmurowych, nowoczesnych technologiach i praktykach takich jak, m.in.: continuous integration, deployment pipelines, distributed monitoring and alerting, serverless, horizontal autoscaling, event driven development, IoT, API gateways, data analytics staramy się być zawsze o krok przed konkurencją, a naszym inżynierom dajemy możliwość ciągłego rozwoju. Natomiast rozwijane przez nas nowoczesne systemy nie tylko odpowiadają na wymagania zmieniającego się rynku, ale wyznaczają nowe technologiczne trendy.

I geografii...

Londyn jest domem Brytyjskiej rodziny królewskiej. W Los Angeles mieszkają wizjonerzy pracujący w fabryce snów. Zielona Góra jest siedzibą czołowych polskich zespołów reprezentujących takie dyscypliny jak żużel czy koszykówka. My zaś w każdym z tych miejsc mamy swoje biura. Dołączając do nas masz większe szanse ujrzeć kiedyś Royal Baby, poczuć zapach metanolu na torze lub porównać swoje dłonie z tymi, które są odciśnięte w alei gwiazd.

The red or blue pill

Wybierając niebieską pigułkę, nadal będziecie cieszyć się udanymi zakupami przez Internet. Będziecie sprawiać miłe upominki sobie i swoim bliskim. Bardzo nas to cieszy, gdyż będąc jedną z sił napędowych rozwijającego się rynku eCommerce robimy to też dla Was i Waszej wygody.

Wybierając czerwoną pigułkę, niczym filmowy Neo przebudzicie się i poznacie ukrytą, wirtualną rzeczywistość, która wpływa na realny świat. Gwarantujemy jednak, że wizja ta jest zdecydowanie bardziej radosna niż ta, która zrodziła się w głowach twórców “Matrixa”. Zapraszamy do śledzenia:

przede wszystkim zaś do wizyty na naszym stoisku na Greenfield. Szukamy najlepszych ze świata IT, ale również utalentowanych osób spoza branży, których entuzjazm i nowe pomysły często pozwalają nam złapać dodatkowy wiatr w żagle. Wsiadajcie na pokład. To będzie niezapomniany rejs!

www.metapack.com @metapack MetaPack Polska MetaPack