AI okiem sceptyka

Praca z klientem, któremu się wydaje że dzięki analogii do ludzkiego mózgu zrozumie jak działają sieci neuronowe jest trudna i najeżona pułapkami m.in. bo w publikacjach nt. przełomowych odkryć w obszarze deep learning/sieci neuronowych pomija się niewygodne dla ich autorów elementy. Podczas prezentacji opowiem historię tych spotkań oraz jak samemu ocenić czy dana publikacja jest autentycznym przełomem oraz czy deep learning to nie jest kolejna bańka amerykańskich inwestorów.

O prelegencie

Programista samouk - kończyłem zarządzanie i marketing, ale już podczas studiów wiedziałem, że chcę "robić internety" więc zainteresowałem się tworzeniem stron internetowych i grafiki (głównie wektorowej) na ich potrzeby - sama grafika szła mi słabo, ale język skryptowy ActionScript całkiem dobrze i zdecydowałem, że będę programistą. Później przyszedł czas na PHP, zacząłem odkrywać wzorce projektowe i zakochałem się w MVC. W pierwszej pracy miałem okazję poznać kolejne wzorce i mój kolejny wybór padł na Javę jako język dużych i poukładanych projektów. Ten wybór był strzałem w dziesiątkę i od ponad 10 lat zajmuję się rozwijaniem aplikacji Java'owych.

powrót
Marek Będkowski Marek Będkowski

Software Developer, Team Leader, RTMP, h264, aac, real time video processing expert (10+ yrs of exp), deep learning newbie, Tesla ❤️