Aria, aria, aria"..dlaczego Ty? - o dostępności słów kilka

Dostępność jest wymogiem prawnym, prawie w każdym kraju na świecie - WCAG 2.0 czy Section 508 to tylko przyklady aktów prawnych.

Dostępność oznacza zdolność każdego, bez względu na jego stan do dostępu do produktów cyfrowych, transportu, produktów fizycznych.

Przyjdź i dowiedź się jak za pomoca kilku kliknięć na klawiaturze (tak, wiem potraficie zrobić magię) - stworzyć produkt, który będzie dostępny dla szerszego grona odbiorców. Dowiesz się czy sam html wystarczy by być OK z WCAG 2.0 czy nie.

Pokaże CI 10 tips & tricków, którę powalą zarząd a Ty zyskasz przydomek experta dostępności w firmie. I gdzie w tym wszystkim jest atrybut ARIA. A to wszystko opowie UX Designer :)

O prelegencie

Projektant i doradca, od ponad 10-lat pomaga mniejszym i większym firmom w projektowaniu usług. Wielki fan dostępności. Specjalizuje się w service design, UCD. Wykorzystuje wiedzę z zakresu użyteczności i analizy biznesowej w pracy z klientami. Student Office of Accessibile Systems & Technology. Doświadczony w obszarze bankowości, finansów oraz medycznym. Obecnie współtworzy kulturę User Experience w Volvo.

powrót
Piotr Źrołka Piotr Źrołka

I am crazy about you, user, UX and new technology; organizer of @wudwroclaw